1/4

Conny Lindströms El i Uppsala AB

Aktivt bolag
Uppsala·Elektriker
Sedan1995· 31 år3anställdaOrg.nr556520-0549

Kontrollerat företag

Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket

Registrerade auktoriseringar

Certifikat och behörigheter från offentliga register

F-skatt

Registrerad F-skatt

Sociala kanaler

Se företagets sociala kanaler

Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Om företaget

Conny Lindströms El i Uppsala AB är ett elinstallationsföretag grundat 1995 med tre anställda. Företaget erbjuder tjänster inom elinstallation, elektrikerarbeten och solceller i Uppsala och Uppsala län. De är registrerade hos Elsäkerhetsverket, vilket innebär att företaget uppfyller lagkraven för att lagligt och…

Serviceområden

UppsalaUppsala län

Registrerad adress

Smedjevägen 3, 75445 Uppsala

Tjänster

Så får du pris

Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.

Så jobbar Conny Lindströms El i Uppsala AB

Låst

Conny Lindströms El i Uppsala AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.

Uppdragsprofilen är inte aktiverad

Tjänster enligt företagets egna uppgifter

1Elinstallation
2Elservice
3Felsökning el

Fler tjänster

Hela listan med tjänster som Conny Lindströms El i Uppsala AB erbjuder visas när företaget tar över profilen.

Uppgradera sidan

Referensprojekt

Referensprojekt låsta

Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.

Uppgradera sidan

Ekonomi & nyckeltal

Omsättning

2020 till 2024 · klicka på ett år för detaljer

  • 20202,90 Mkr
  • 20212,77 Mkr
  • 20223,14 Mkr
  • 20234,46 Mkr
  • 20243,17 Mkr
20243,17 Mkr−28,9 % mot föregående år

Antal anställda

Utveckling över tid

  • 20205 st
  • 20214 st
  • 20224 st
  • 20233 st
  • 20243 st

NyckeltalVerifierat

Räkenskapsår 2024 | Slutar 12/31

Omsättning
3 171 tkr
Resultat efter finansnetto
36 tkr
Årets resultat
36 tkr
Summa tillgångar
1 693 tkr
Summa skulder
1 331 tkr
Eget kapital
362 tkr
Soliditet
21.4 %
Anställda
3

Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2024.

Nyckeltal & finansiell styrka

Soliditet

21.4 %

Svag

Lägre buffert, värt att fråga om ekonomisk historik vid större projekt.

Kassalikviditet

2.0

Mycket stark

Gott om likvida medel för att betala löpande kostnader och material.

Vinstmarginal

1.1 %

Svag

Tunn marginal, kan tyda på hård prissättning eller pressat läge.

Revisor

Lars Mattias Eklöf

Verifiering & certifikat

Certifikat & behörigheter

Registrerat elföretag

Registrerat elföretag

Registrerad

Kontroll
Kontrollerad mot register

INF

Installatörsföretagen

Medlem

Kontroll
Kontrollerad mot register

Verifiering, försäkringar & certifikat

F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Verksamhet & ändamål

Bolaget skall utföra elinstallationer och elreparationer samt idka försäljning av elmaterial ävensom idka därmed förenlig verksamhet.

Näringsgren (SNI)

43210

Elinstallationer

Branscher & sökord

ByggmästareElinstallationer

Team & organisation

Styrelse & ledning

Conny Ingvar LindströmLedamot
Irene Mari LindströmSuppleant
Lars Mattias EklöfRevisor

Uppgifter från Bolagsverket.

Se hela teamet & organisationen

Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Vanliga frågor om Conny Lindströms El i Uppsala AB

Vad gör Conny Lindströms El i Uppsala AB?
Conny Lindströms El i Uppsala AB är verksamt inom elektriker med utgångspunkt i Uppsala i Uppsala län. Företaget arbetar bland annat med elinstallation, elservice, felsökning el, elteknik – solenergi, elteknik, solenergi och byggmästare.
Var finns Conny Lindströms El i Uppsala AB?
Conny Lindströms El i Uppsala AB har sin verksamhet i Uppsala i Uppsala län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
Vilka tjänster erbjuder Conny Lindströms El i Uppsala AB?
Företaget utför elinstallation, elservice, felsökning el, elteknik – solenergi, elteknik, solenergi och byggmästare för kunder i och omkring Uppsala. Du kan begära offert direkt via profilen.
Har Conny Lindströms El i Uppsala AB behörigheter eller certifikat?
Ja. På profilen redovisas ESV och Medlem i Installatörsföretagen. Uppgifterna kommer från register och branschorganisationer.
Är Conny Lindströms El i Uppsala AB ett registrerat företag?
Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 556520-0549 och har varit verksamt sedan 1995.
Hur stort är Conny Lindströms El i Uppsala AB?
Conny Lindströms El i Uppsala AB har 1 till 10 anställda och en omsättning på 2.9 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
Hur kontaktar jag Conny Lindströms El i Uppsala AB?
Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.

Builvia Score

Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.

Räkna på ditt jobb

Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.

Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.

Max 5 filer, 8 MB styck.

Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.

Hitta hit

Smedjevägen 3, 75445 Uppsala

Öppna vägbeskrivning i Google Maps→

Direktbokning av tid

Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.

Uppgradera sidan

Fråga Builvia

Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.

Populära frågor

Conny Lindströms El i Uppsala AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.

CL
Conny Lindströms El i Uppsala AB
Elektriker | Uppsala