1/4

C. Jonsson Bygg & Smide AB

Aktivt bolag
Edsvalla·Rörmokare
Sedan2017· 9 år2anställdaOrg.nr559127-6281

Kontrollerat företag

Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket

Auktoriseringar

Inga certifikat eller behörigheter registrerade än

F-skatt

Registrerad F-skatt

Sociala kanaler

Se företagets sociala kanaler

Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Om företaget

Jonsson Bygg & Smide AB, baserat i Edsvalla, erbjuder bygg- och entreprenadtjänster för både renoveringar och nybyggationer. Företaget utför bland annat tak- och köksrenoveringar, ombyggnationer, badrumsrenoveringar och fönsterbyten samt tillhandahåller arkitektritade husmodeller i lösvirke. Verksamheten vänder sig…

Serviceområden

EdsvallaVärmlands län

Registrerad adress

Bryngelsrud 319, 66493 Edsvalla

Tjänster

Så får du pris

Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.

Så jobbar C. Jonsson Bygg & Smide AB

Låst

C. Jonsson Bygg & Smide AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.

Uppdragsprofilen är inte aktiverad

Tjänster enligt företagets egna uppgifter

1Byggmästare
2Rörmokare

Referensprojekt

Referensprojekt låsta

Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.

Uppgradera sidan

Ekonomi & nyckeltal

Omsättning

2021 till 2025 · klicka på ett år för detaljer

  • 20211,71 Mkr
  • 20222,33 Mkr
  • 20231,80 Mkr
  • 20241,64 Mkr
  • 20251,55 Mkr
20251,55 Mkr−5,5 % mot föregående år

Antal anställda

Utveckling över tid

  • 20212 st
  • 20222 st
  • 20231 st
  • 20242 st
  • 20252 st

NyckeltalVerifierat

Räkenskapsår 2025 | Slutar 08/31

Omsättning
1 547 tkr
Resultat efter finansnetto
113 tkr
Årets resultat
58 tkr
Summa tillgångar
752 tkr
Summa skulder
248 tkr
Eget kapital
504 tkr
Soliditet
67 %
Anställda
2

Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.

Nyckeltal & finansiell styrka

Soliditet

75.5 %

Mycket stark

Företaget har goda ekonomiska muskler och klarar motgångar bra.

Kassalikviditet

2.8

Mycket stark

Gott om likvida medel för att betala löpande kostnader och material.

Vinstmarginal

7.3 %

God

Rimlig lönsamhet i linje med branschsnittet.

Verifiering & certifikat

Verifiering, försäkringar & certifikat

F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Verksamhet & ändamål

Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva byggnation av fastigheter, rörmontage inom industri samt svetsarbete och därmed förenlig verksamhet.

Näringsgren (SNI)

43221

Värme- och sanitetsarbeten

Branscher & sökord

Byggmästare

Team & organisation

Styrelse & ledning

Bror Christer Urban JonssonLedamot
Nina Maria TorstenssonSuppleant

Uppgifter från Bolagsverket.

Se hela teamet & organisationen

Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Vanliga frågor om C. Jonsson Bygg & Smide AB

Vad gör C. Jonsson Bygg & Smide AB?
C. Jonsson Bygg & Smide AB är verksamt inom rörmokare med utgångspunkt i Edsvalla i Värmlands län. Företaget arbetar bland annat med byggmästare och rörmokare.
Var finns C. Jonsson Bygg & Smide AB?
C. Jonsson Bygg & Smide AB har sin verksamhet i Edsvalla i Värmlands län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
Vilka tjänster erbjuder C. Jonsson Bygg & Smide AB?
Företaget utför byggmästare och rörmokare för kunder i och omkring Edsvalla. Du kan begära offert direkt via profilen.
Är C. Jonsson Bygg & Smide AB ett registrerat företag?
Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 559127-6281 och har varit verksamt sedan 2017.
Hur stort är C. Jonsson Bygg & Smide AB?
C. Jonsson Bygg & Smide AB har 1 till 10 anställda och en omsättning på 1.71 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
Hur kontaktar jag C. Jonsson Bygg & Smide AB?
Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.

Builvia Score

Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.

Räkna på ditt jobb

Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.

Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.

Max 5 filer, 8 MB styck.

Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.

Hitta hit

Bryngelsrud 319, 66493 Edsvalla

Öppna vägbeskrivning i Google Maps→

Direktbokning av tid

Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.

Uppgradera sidan

Fråga Builvia

Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.

Populära frågor

C. Jonsson Bygg & Smide AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.

C. Jonsson Bygg & Smide AB logotyp
C. Jonsson Bygg & Smide AB
Rörmokare | Edsvalla