Byggnadsfirma Christoffer Klang AB
Kontrollerat företag
Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket
Auktoriseringar
Inga certifikat eller behörigheter registrerade än
F-skatt
Registrerad F-skatt
Se företagets sociala kanaler
Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.
Om företaget
Byggnadsfirma Christoffer Klang AB är ett byggföretag med säte i Höganäs, Skåne län. Företaget grundades år 1988 och har en anställd. Verksamheten är registrerad inom området för byggmästare.
Serviceområden
Registrerad adress
Pålstorpsvägen 4, 26351 Höganäs
Tjänster
Så får du pris
Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.
Så jobbar Byggnadsfirma Christoffer Klang AB
Byggnadsfirma Christoffer Klang AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.
Uppdragsprofilen är inte aktiverad
Tjänster enligt företagets egna uppgifter
Referensprojekt
Referensprojekt låsta
Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.
Ekonomi & nyckeltal
Omsättning
2021 till 2025 · klicka på ett år för detaljer
- 20215,29 Mkr
- 20228,82 Mkr
- 20239,39 Mkr
- 202414,6 Mkr
- 202513,3 Mkr
Antal anställda
Utveckling över tid
- 20211 st
- 20221 st
- 20231 st
- 20241 st
- 20251 st
NyckeltalVerifieratVäxande företag
Räkenskapsår 2025 | Slutar 08/31
- Omsättning
- 13 261 tkr
- Resultat efter finansnetto
- 686 tkr
- Årets resultat
- 540 tkr
- Summa tillgångar
- 1 836 tkr
- Summa skulder
- 876 tkr
- Eget kapital
- 960 tkr
- Soliditet
- 52.3 %
- Anställda
- 1
Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.
Nyckeltal & finansiell styrka
Soliditet
52.3 %
Mycket stark
Företaget har goda ekonomiska muskler och klarar motgångar bra.
Kassalikviditet
2.0
Mycket stark
Gott om likvida medel för att betala löpande kostnader och material.
Vinstmarginal
5.2 %
God
Rimlig lönsamhet i linje med branschsnittet.
Revisor
Mia Anneli Kristina Gudmundsson
Verifiering & certifikat
Verifiering, försäkringar & certifikat
F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.
Verksamhet & ändamål
Bolaget skall bedriva byggnadsverksamhet samt därmed förenlig verksamhet.
Näringsgren (SNI)
Byggande av bostadshus och andra byggnader
Branscher & sökord
Team & organisation
Styrelse & ledning
Uppgifter från Bolagsverket.
Se hela teamet & organisationen
Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.
Vanliga frågor om Byggnadsfirma Christoffer Klang AB
- Vad gör Byggnadsfirma Christoffer Klang AB?
- Byggnadsfirma Christoffer Klang AB är verksamt inom byggmästare med utgångspunkt i Höganäs i Skåne län. Företaget arbetar bland annat med byggmästare.
- Var finns Byggnadsfirma Christoffer Klang AB?
- Byggnadsfirma Christoffer Klang AB har sin verksamhet i Höganäs i Skåne län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
- Vilka tjänster erbjuder Byggnadsfirma Christoffer Klang AB?
- Företaget utför byggmästare för kunder i och omkring Höganäs. Du kan begära offert direkt via profilen.
- Är Byggnadsfirma Christoffer Klang AB ett registrerat företag?
- Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 556328-6581 och har varit verksamt sedan 1988.
- Hur stort är Byggnadsfirma Christoffer Klang AB?
- Byggnadsfirma Christoffer Klang AB har 1 till 10 anställda och en omsättning på 5.29 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
- Hur kontaktar jag Byggnadsfirma Christoffer Klang AB?
- Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.
Builvia Score
Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.
Räkna på ditt jobb
Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.
Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.
Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.
Hitta hit
Direktbokning av tid
Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.
Fråga Builvia
Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.
Populära frågor
Byggnadsfirma Christoffer Klang AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.