1/2

Bygg o Glas Vikbolandet Aktiebolag

Aktivt bolag
Lund·Glas
Sedan1986· 40 årOrg.nr556275-8564

Kontrollerat företag

Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket

Auktoriseringar

Inga certifikat eller behörigheter registrerade än

F-skatt

Registrerad F-skatt

Sociala kanaler

Se företagets sociala kanaler

Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Om företaget

Bygg o Glas Vikbolandet Aktiebolag är ett byggföretag beläget i Lund, Skåne län. Företaget grundades år 1986 och är verksamt inom byggbranschen.

Serviceområden

LundSkåne län

Registrerad adress

C/O Bolagspartner Avveckling, Box 1067, 22104 Lund

Tjänster

Så får du pris

Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.

Så jobbar Bygg o Glas Vikbolandet Aktiebolag

Låst

Bygg o Glas Vikbolandet Aktiebolag har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.

Uppdragsprofilen är inte aktiverad

Tjänster enligt företagets egna uppgifter

1Byggmästare
2Glas

Referensprojekt

Referensprojekt låsta

Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.

Uppgradera sidan

Ekonomi & nyckeltal

Omsättning

2021 till 2025 · klicka på ett år för detaljer

  • 20210,46 Mkr
  • 20220,11 Mkr
  • 20230,00 Mkr
  • 20240,00 Mkr
  • 20250,01 Mkr
20250,01 Mkr

Antal anställda

Utveckling över tid

  • 20211 st
  • 20221 st
  • 20231 st
  • 20241 st

NyckeltalVerifierat

Räkenskapsår 2025 | Slutar 06/30

Omsättning
6 tkr
Resultat efter finansnetto
−1 tkr
Årets resultat
−1 tkr
Summa tillgångar
1 001 tkr
Summa skulder
6 tkr
Eget kapital
995 tkr
Soliditet
99.4 %

Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.

Nyckeltal & finansiell styrka

Soliditet

99.4 %

Mycket stark

Företaget har goda ekonomiska muskler och klarar motgångar bra.

Kassalikviditet

10.1

Mycket stark

Gott om likvida medel för att betala löpande kostnader och material.

Vinstmarginal

-16.7 %

Svag

Tunn marginal, kan tyda på hård prissättning eller pressat läge.

Verifiering & certifikat

Verifiering, försäkringar & certifikat

F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Verksamhet & ändamål

Bolaget skall bedriva byggnadsrörelse, konsultverksamhet samt rådgivning i företagsekonomiska ärenden, och även idka därmed förenlig verksmahet.

Näringsgren (SNI)

41000

Byggande av bostadshus och andra byggnader

Branscher & sökord

Byggmästare

Team & organisation

Styrelse & ledning

Karl-Johan Staffan TångbyLedamot
Lina Anna Elisabeth NordströmSuppleant
Nils Henrik Kristoffer SvenssonSuppleant

Uppgifter från Bolagsverket.

Se hela teamet & organisationen

Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Vanliga frågor om Bygg o Glas Vikbolandet Aktiebolag

Vad gör Bygg o Glas Vikbolandet Aktiebolag?
Bygg o Glas Vikbolandet Aktiebolag är verksamt inom glas med utgångspunkt i Lund i Skåne län. Företaget arbetar bland annat med byggmästare och glas.
Var finns Bygg o Glas Vikbolandet Aktiebolag?
Bygg o Glas Vikbolandet Aktiebolag har sin verksamhet i Lund i Skåne län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
Vilka tjänster erbjuder Bygg o Glas Vikbolandet Aktiebolag?
Företaget utför byggmästare och glas för kunder i och omkring Lund. Du kan begära offert direkt via profilen.
Är Bygg o Glas Vikbolandet Aktiebolag ett registrerat företag?
Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 556275-8564 och har varit verksamt sedan 1986.
Hur stort är Bygg o Glas Vikbolandet Aktiebolag?
Bygg o Glas Vikbolandet Aktiebolag har 1 till 10 anställda och en omsättning på 0.46 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
Hur kontaktar jag Bygg o Glas Vikbolandet Aktiebolag?
Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.

Builvia Score

Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.

Räkna på ditt jobb

Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.

Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.

Max 5 filer, 8 MB styck.

Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.

Hitta hit

C/O Bolagspartner Avveckling, Box 1067, 22104 Lund

Öppna vägbeskrivning i Google Maps→

Direktbokning av tid

Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.

Uppgradera sidan

Fråga Builvia

Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.

Populära frågor

Bygg o Glas Vikbolandet Aktiebolag tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.

BO
Bygg o Glas Vikbolandet Aktiebolag
Glas | Lund