Bygg & Kontrollpartner Gotland AB
Kontrollerat företag
Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket
Registrerade auktoriseringar
Certifikat och behörigheter från offentliga register
F-skatt
Registrerad F-skatt
Se företagets sociala kanaler
Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.
Om företaget
Bygg & Kontrollpartner Gotland AB är ett konsult- och byggföretag baserat i Lärbro, Gotlands län. Företaget grundades år 2021, har en anställd och verkar som byggmästare samt inom byggentreprenader för infrastruktur.
Serviceområden
Registrerad adress
C/O Sigurd Johansson, Hangvar Kvie 420, 62454 Lärbro
Tjänster
Så får du pris
Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.
Så jobbar Bygg & Kontrollpartner Gotland AB
Bygg & Kontrollpartner Gotland AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.
Uppdragsprofilen är inte aktiverad
Tjänster enligt företagets egna uppgifter
Fler tjänster
Hela listan med tjänster som Bygg & Kontrollpartner Gotland AB erbjuder visas när företaget tar över profilen.
Referensprojekt
Referensprojekt låsta
Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.
Ekonomi & nyckeltal
Omsättning
2022 till 2025 · klicka på ett år för detaljer
- 20220,27 Mkr
- 20230,54 Mkr
- 20240,96 Mkr
- 20250,91 Mkr
Antal anställda
Utveckling över tid
- 20221 st
- 20231 st
- 20241 st
- 20251 st
NyckeltalVerifieratVäxande företag
Räkenskapsår 2025 | Slutar 04/30
- Omsättning
- 910 tkr
- Resultat efter finansnetto
- −11 tkr
- Årets resultat
- −1 tkr
- Summa tillgångar
- 422 tkr
- Summa skulder
- 303 tkr
- Eget kapital
- 119 tkr
- Soliditet
- 28.2 %
- Anställda
- 1
Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.
Nyckeltal & finansiell styrka
Soliditet
28.2 %
God
En sund kapitalbas som ger stabilitet i vardagen.
Kassalikviditet
1.2
God
Klarar sina kortfristiga skulder utan problem.
Vinstmarginal
-1.2 %
Svag
Tunn marginal, kan tyda på hård prissättning eller pressat läge.
Verifiering & certifikat
Certifikat & behörigheter
RISE Research Institutes…
RISE Research Institutes of Sweden
Personcertifiering
- Certifikatsnr
- C002488
- Giltigt t.o.m.
- 2026-08-16
- Kontroll
- Kontrollerad mot register
Rise-Person
Rise-Person
register
- Kontroll
- Kontrollerad mot register
Verifiering, försäkringar & certifikat
F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.
Verksamhet & ändamål
Bolaget skall erbjuda och utföra konsultorienterade tjänster inom byggsektorn mot privatpersoner, företag och andra organisationer samt därmed förenlig verksamhet. Bolaget skall även på entreprenad eller för egen räkning utföra byggnadsarbeten. Därtill ägnar sig bolaget åt att äga och förvalta fastigheter, värdepapper och dylikt, samt därmed förenlig verksamhet.
Näringsgren (SNI)
Teknisk konsultverksamhet inom bygg- och anläggningsteknik
HuvudbranschByggande av bostadshus och andra byggnader
Branscher & sökord
Team & organisation
Styrelse & ledning
Uppgifter från Bolagsverket.
Se hela teamet & organisationen
Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.
Vanliga frågor om Bygg & Kontrollpartner Gotland AB
- Vad gör Bygg & Kontrollpartner Gotland AB?
- Bygg & Kontrollpartner Gotland AB är verksamt inom byggkonsult & besiktning med utgångspunkt i Lärbro i Gotlands län. Företaget arbetar bland annat med kontrollansvarig, byggkontroll, byggmästare, konsulter, teknikkonsulter och byggkonsult & besiktning.
- Var finns Bygg & Kontrollpartner Gotland AB?
- Bygg & Kontrollpartner Gotland AB har sin verksamhet i Lärbro i Gotlands län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
- Vilka tjänster erbjuder Bygg & Kontrollpartner Gotland AB?
- Företaget utför kontrollansvarig, byggkontroll, byggmästare, konsulter, teknikkonsulter och byggkonsult & besiktning för kunder i och omkring Lärbro. Du kan begära offert direkt via profilen.
- Har Bygg & Kontrollpartner Gotland AB behörigheter eller certifikat?
- Ja. På profilen redovisas RISE och KA - Kontrollansvarig. Uppgifterna kommer från register och branschorganisationer.
- Är Bygg & Kontrollpartner Gotland AB ett registrerat företag?
- Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 559336-2618 och har varit verksamt sedan 2021.
- Hur stort är Bygg & Kontrollpartner Gotland AB?
- Bygg & Kontrollpartner Gotland AB har 1 till 10 anställda och en omsättning på 0.27 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
- Hur kontaktar jag Bygg & Kontrollpartner Gotland AB?
- Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.
Builvia Score
Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.
Räkna på ditt jobb
Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.
Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.
Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.
Hitta hit
Direktbokning av tid
Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.
Fråga Builvia
Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.
Populära frågor
Bygg & Kontrollpartner Gotland AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.