1/4

Bröderna Näslund Byggare Aktiebolag

Aktivt bolag
Södertälje·Snickare
Sedan1995· 31 år29anställdaOrg.nr556520-0713

Kontrollerat företag

Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket

Registrerade auktoriseringar

Certifikat och behörigheter från offentliga register

F-skatt

Registrerad F-skatt

Sociala kanaler

Se företagets sociala kanaler

Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Om företaget

Bröderna Näslund Byggare AB (BNB) startade 1997 och vi har vuxit organiskt sedan dess. BNB är certifierade enligt Byggföretagens KMA-certifiering. Vi är framför allt specialiserade på ROT.

Serviceområden

SödertäljeStockholms län

Registrerad adress

Virkesvägen 10, 15242 Södertälje

Tjänster

Så får du pris

Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.

Så jobbar Bröderna Näslund Byggare Aktiebolag

Låst

Bröderna Näslund Byggare Aktiebolag har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.

Uppdragsprofilen är inte aktiverad

Tjänster enligt företagets egna uppgifter

1Byggservice
2Renovering
3Om- & tillbyggnad

Fler tjänster

Hela listan med tjänster som Bröderna Näslund Byggare Aktiebolag erbjuder visas när företaget tar över profilen.

Uppgradera sidan

Referensprojekt

Referensprojekt låsta

Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.

Uppgradera sidan

Ekonomi & nyckeltal

Omsättning

2021 till 2025 · klicka på ett år för detaljer

  • 202186,8 Mkr
  • 2022102 Mkr
  • 2023101 Mkr
  • 202477,2 Mkr
  • 2025113 Mkr
2025113 Mkr+46,7 % mot föregående år

Antal anställda

Utveckling över tid

  • 202138 st
  • 202235 st
  • 202331 st
  • 202434 st
  • 202529 st

NyckeltalVerifieratVäxande företag

Räkenskapsår 2025 | Slutar 06/30

Omsättning
113 265 tkr
Resultat efter finansnetto
1 149 tkr
Årets resultat
988 tkr
Summa tillgångar
31 166 tkr
Summa skulder
24 787 tkr
Eget kapital
6 379 tkr
Soliditet
20.5 %
Anställda
29

Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.

Nyckeltal & finansiell styrka

Soliditet

20.5 %

Svag

Lägre buffert, värt att fråga om ekonomisk historik vid större projekt.

Kassalikviditet

1.2

God

Klarar sina kortfristiga skulder utan problem.

Vinstmarginal

1.0 %

Svag

Tunn marginal, kan tyda på hård prissättning eller pressat läge.

Revisor

Hans-Fredrik Stefan Liljegren

Verifiering & certifikat

Certifikat & behörigheter

BYG

Byggföretagen

medlem

Kontroll
Kontrollerad mot register

BKM

BKMA

certifiering

Kontroll
Kontrollerad mot register

SBF

Medlem i Stockholms Byggmästareförening

Medlemskap

Kontroll
Kontrollerad mot register

BKR

Byggkeramikrådet

Behörig

Kontroll
Kontrollerad mot register

BKMA-certifierad

BKMA-certifierad

kvalitet

Kontroll
Kontrollerad mot register

BYG

Byggföretagen

branschforening

Kontroll
Kontrollerad mot register

BYG

Byggföretagen

avtal

Kontroll
Kontrollerad mot register

Verifiering, försäkringar & certifikat

F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Verksamhet & ändamål

Bolaget skall bedriva byggverksamhet, konsultationer inom bygg branschen samt äga och förvalta fast och lös egendom samt bedriva därmed förenlig verksamhet.

Näringsgren (SNI)

43320

Byggnadssnickeriarbeten

Huvudbransch
41000

Byggande av bostadshus och andra byggnader

Branscher & sökord

ByggmästareSnickeriarbeten

Team & organisation

Styrelse & ledning

Jan BuckhöjVerkställande direktör
Dag Kristian NäslundOrdförande
Mikael Malcolm FröjdLedamot

Uppgifter från Bolagsverket.

Se hela teamet & organisationen

Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Vanliga frågor om Bröderna Näslund Byggare Aktiebolag

Vad gör Bröderna Näslund Byggare Aktiebolag?
Bröderna Näslund Byggare Aktiebolag är verksamt inom snickare med utgångspunkt i Södertälje i Stockholms län. Företaget arbetar bland annat med byggservice, renovering, om- & tillbyggnad, badrumsrenovering, behörigt företag enligt bbv och byggentreprenad.
Var finns Bröderna Näslund Byggare Aktiebolag?
Bröderna Näslund Byggare Aktiebolag har sin verksamhet i Södertälje i Stockholms län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
Vilka tjänster erbjuder Bröderna Näslund Byggare Aktiebolag?
Företaget utför byggservice, renovering, om- & tillbyggnad, badrumsrenovering, behörigt företag enligt bbv och byggentreprenad för kunder i och omkring Södertälje. Du kan begära offert direkt via profilen.
Har Bröderna Näslund Byggare Aktiebolag behörigheter eller certifikat?
Ja. På profilen redovisas Medlem i Byggföretagen, BKMA, Medlem i Stockholms Byggmästareförening, Behörig, kvalitet och branschforening. Uppgifterna kommer från register och branschorganisationer.
Är Bröderna Näslund Byggare Aktiebolag ett registrerat företag?
Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 556520-0713 och har varit verksamt sedan 1995.
Hur stort är Bröderna Näslund Byggare Aktiebolag?
Bröderna Näslund Byggare Aktiebolag har 11 till 50 anställda och en omsättning på 86.79 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
Hur kontaktar jag Bröderna Näslund Byggare Aktiebolag?
Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.

Builvia Score

Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.

Räkna på ditt jobb

Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.

Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.

Max 5 filer, 8 MB styck.

Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.

Hitta hit

Virkesvägen 10, 15242 Södertälje

Öppna vägbeskrivning i Google Maps→

Direktbokning av tid

Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.

Uppgradera sidan

Fråga Builvia

Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.

Populära frågor

Bröderna Näslund Byggare Aktiebolag tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.

Bröderna Näslund Byggare Aktiebolag logotyp
Bröderna Näslund Byggare Aktiebolag
Snickare | Södertälje