1/4

Böhms Bygg & Alltjänst AB

Aktivt bolag
Västervik·Snickare
Sedan2014· 12 år2anställdaOrg.nr556997-8280

Kontrollerat företag

Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket

Auktoriseringar

Inga certifikat eller behörigheter registrerade än

F-skatt

Registrerad F-skatt

Sociala kanaler

Se företagets sociala kanaler

Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Om företaget

Böhms Bygg & Alltjänst AB grundades 2014 och är ett byggföretag i Västervik, Kalmar län. Företaget har två anställda och arbetar som byggmästare samt utför snickeriarbeten.

Serviceområden

VästervikKalmar län

Registrerad adress

Floridagatan 8, 59341 Västervik

Tjänster

Så får du pris

Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.

Så jobbar Böhms Bygg & Alltjänst AB

Låst

Böhms Bygg & Alltjänst AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.

Uppdragsprofilen är inte aktiverad

Tjänster enligt företagets egna uppgifter

1Byggmästare
2Snickeriarbeten
3Snickare

Referensprojekt

Referensprojekt låsta

Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.

Uppgradera sidan

Ekonomi & nyckeltal

Omsättning

2022 till 2026 · klicka på ett år för detaljer

  • 20221,83 Mkr
  • 20231,88 Mkr
  • 20241,43 Mkr
  • 20251,54 Mkr
  • 20261,38 Mkr
20261,38 Mkr−10,4 % mot föregående år

Antal anställda

Utveckling över tid

  • 20222 st
  • 20232 st
  • 20242 st
  • 20252 st
  • 20262 st

NyckeltalVerifierat

Räkenskapsår 2026 | Slutar 04/30

Omsättning
1 381 tkr
Resultat efter finansnetto
37 tkr
Årets resultat
28 tkr
Summa tillgångar
630 tkr
Summa skulder
219 tkr
Eget kapital
411 tkr
Soliditet
65.2 %
Anställda
2

Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2026.

Nyckeltal & finansiell styrka

Soliditet

65.2 %

Mycket stark

Företaget har goda ekonomiska muskler och klarar motgångar bra.

Kassalikviditet

2.2

Mycket stark

Gott om likvida medel för att betala löpande kostnader och material.

Vinstmarginal

2.7 %

Svag

Tunn marginal, kan tyda på hård prissättning eller pressat läge.

Verifiering & certifikat

Verifiering, försäkringar & certifikat

F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Verksamhet & ändamål

Företaget ska bedriva byggnads och snickeriarbete samt därmed förenlig verksamhet.

Näringsgren (SNI)

43320

Byggnadssnickeriarbeten

Branscher & sökord

ByggmästareSnickeriarbeten

Team & organisation

Styrelse & ledning

Claes Anders BöhmLedamot
Marita Ellinor JohanssonSuppleant

Uppgifter från Bolagsverket.

Se hela teamet & organisationen

Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Vanliga frågor om Böhms Bygg & Alltjänst AB

Vad gör Böhms Bygg & Alltjänst AB?
Böhms Bygg & Alltjänst AB är verksamt inom snickare med utgångspunkt i Västervik i Kalmar län. Företaget arbetar bland annat med byggmästare, snickeriarbeten och snickare.
Var finns Böhms Bygg & Alltjänst AB?
Böhms Bygg & Alltjänst AB har sin verksamhet i Västervik i Kalmar län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
Vilka tjänster erbjuder Böhms Bygg & Alltjänst AB?
Företaget utför byggmästare, snickeriarbeten och snickare för kunder i och omkring Västervik. Du kan begära offert direkt via profilen.
Är Böhms Bygg & Alltjänst AB ett registrerat företag?
Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 556997-8280 och har varit verksamt sedan 2014.
Hur stort är Böhms Bygg & Alltjänst AB?
Böhms Bygg & Alltjänst AB har 1 till 10 anställda och en omsättning på 1.83 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
Hur kontaktar jag Böhms Bygg & Alltjänst AB?
Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.

Builvia Score

Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.

Räkna på ditt jobb

Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.

Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.

Max 5 filer, 8 MB styck.

Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.

Hitta hit

Floridagatan 8, 59341 Västervik

Öppna vägbeskrivning i Google Maps→

Direktbokning av tid

Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.

Uppgradera sidan

Fråga Builvia

Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.

Populära frågor

Böhms Bygg & Alltjänst AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.

BB
Böhms Bygg & Alltjänst AB
Snickare | Västervik