1/4

Ben Bygg & Snickeri AB

Aktivt bolag
Stockholm·Snickare
Sedan2023· 3 år1anställdaOrg.nr559463-3843

Kontrollerat företag

Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket

Auktoriseringar

Inga certifikat eller behörigheter registrerade än

F-skatt

Registrerad F-skatt

Sociala kanaler

Se företagets sociala kanaler

Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Om företaget

Ben Bygg & Snickeri AB är ett aktiebolag i Stockholm, Stockholms län, som grundades år 2023. Företaget har en anställd och är verksamt inom byggmästeri, snickeriarbeten samt måleriarbeten.

Serviceområden

StockholmStockholms län

Registrerad adress

C/O Benoit Regent, Tjärhovsgatan 50, 11628 Stockholm

Tjänster

Så får du pris

Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.

Så jobbar Ben Bygg & Snickeri AB

Låst

Ben Bygg & Snickeri AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.

Uppdragsprofilen är inte aktiverad

Tjänster enligt företagets egna uppgifter

1Byggmästare
2Snickeriarbeten
3Måleriarbeten

Referensprojekt

Referensprojekt låsta

Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.

Uppgradera sidan

Ekonomi & nyckeltal

Omsättning

2024 till 2025 · klicka på ett år för detaljer

  • 20241,28 Mkr
  • 20252,16 Mkr
20252,16 Mkr+68,8 % mot föregående år

Antal anställda

Utveckling över tid

  • 20241 st
  • 20251 st

NyckeltalVerifierat

Räkenskapsår 2025 | Slutar 12/31

Omsättning
2 164 tkr
Resultat efter finansnetto
570 tkr
Årets resultat
367 tkr
Summa tillgångar
1 049 tkr
Summa skulder
527 tkr
Eget kapital
522 tkr
Soliditet
49.8 %
Anställda
1

Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.

Nyckeltal & finansiell styrka

Soliditet

57.3 %

Mycket stark

Företaget har goda ekonomiska muskler och klarar motgångar bra.

Kassalikviditet

2.5

Mycket stark

Gott om likvida medel för att betala löpande kostnader och material.

Vinstmarginal

26.3 %

Mycket stark

Hög lönsamhet, ett tecken på ett välskött och effektivt bolag.

Verifiering & certifikat

Verifiering, försäkringar & certifikat

F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Verksamhet & ändamål

Företaget erbjuder total entreprenad inom Bygg och måleri. Renovering samt tillbyggnader av lägenheter och villor till både privatpersoner och företag. Företaget arrangerar events.

Näringsgren (SNI)

43320

Byggnadssnickeriarbeten

Huvudbransch
43341

Måleriarbeten

Branscher & sökord

ByggmästareMåleriarbetenSnickeriarbeten

Team & organisation

Styrelse & ledning

Benoit RegentLedamot
Elin Maria TivemarkSuppleant

Uppgifter från Bolagsverket.

Se hela teamet & organisationen

Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Vanliga frågor om Ben Bygg & Snickeri AB

Vad gör Ben Bygg & Snickeri AB?
Ben Bygg & Snickeri AB är verksamt inom snickare med utgångspunkt i Stockholm i Stockholms län. Företaget arbetar bland annat med byggmästare, snickeriarbeten och måleriarbeten.
Var finns Ben Bygg & Snickeri AB?
Ben Bygg & Snickeri AB har sin verksamhet i Stockholm i Stockholms län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
Vilka tjänster erbjuder Ben Bygg & Snickeri AB?
Företaget utför byggmästare, snickeriarbeten och måleriarbeten för kunder i och omkring Stockholm. Du kan begära offert direkt via profilen.
Är Ben Bygg & Snickeri AB ett registrerat företag?
Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 559463-3843 och har varit verksamt sedan 2023.
Hur stort är Ben Bygg & Snickeri AB?
Ben Bygg & Snickeri AB har 1 till 10 anställda och en omsättning på 1.28 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
Hur kontaktar jag Ben Bygg & Snickeri AB?
Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.

Builvia Score

Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.

Räkna på ditt jobb

Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.

Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.

Max 5 filer, 8 MB styck.

Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.

Hitta hit

C/O Benoit Regent, Tjärhovsgatan 50, 11628 Stockholm

Öppna vägbeskrivning i Google Maps→

Direktbokning av tid

Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.

Uppgradera sidan

Fråga Builvia

Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.

Populära frågor

Ben Bygg & Snickeri AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.

BB
Ben Bygg & Snickeri AB
Snickare | Stockholm