1/4

Antech Consulting AB

Aktivt bolag
Göteborg·Byggkonsult
Sedan2008· 18 år1anställdaOrg.nr556757-2416

Kontrollerat företag

Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket

Auktoriseringar

Inga certifikat eller behörigheter registrerade än

F-skatt

Registrerad F-skatt

Sociala kanaler

Se företagets sociala kanaler

Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Om företaget

Antech Consulting AB är ett konsultföretag i Göteborg, Västra Götalands län, som grundades år 2008. Företaget har en anställd och är verksamt inom områdena byggkonsult, konsulter och teknikkonsulter.

Serviceområden

GöteborgVästra Götalands län

Registrerad adress

C/O A Engström, Viktoriagatan 12 A Lgh 1201, 41125 Göteborg

Tjänster

Så får du pris

Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.

Så jobbar Antech Consulting AB

Låst

Antech Consulting AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.

Uppdragsprofilen är inte aktiverad

Tjänster enligt företagets egna uppgifter

1Byggteknikkonsult
2Byggkonstruktör
3Teknisk konsult

Fler tjänster

Hela listan med tjänster som Antech Consulting AB erbjuder visas när företaget tar över profilen.

Uppgradera sidan

Referensprojekt

Referensprojekt låsta

Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.

Uppgradera sidan

Ekonomi & nyckeltal

Omsättning

2021 till 2025 · klicka på ett år för detaljer

  • 20212,60 Mkr
  • 20224,39 Mkr
  • 20232,06 Mkr
  • 20242,02 Mkr
  • 20252,58 Mkr
20252,58 Mkr+27,7 % mot föregående år

Antal anställda

Utveckling över tid

  • 20211 st
  • 20222 st
  • 20231 st
  • 20241 st
  • 20251 st

NyckeltalVerifierat

Räkenskapsår 2025 | Slutar 08/31

Omsättning
2 579 tkr
Resultat efter finansnetto
68 tkr
Årets resultat
68 tkr
Summa tillgångar
930 tkr
Summa skulder
655 tkr
Eget kapital
275 tkr
Soliditet
29.6 %
Anställda
1

Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.

Nyckeltal & finansiell styrka

Soliditet

29.6 %

God

En sund kapitalbas som ger stabilitet i vardagen.

Kassalikviditet

2.4

Mycket stark

Gott om likvida medel för att betala löpande kostnader och material.

Vinstmarginal

2.6 %

Svag

Tunn marginal, kan tyda på hård prissättning eller pressat läge.

Verifiering & certifikat

Verifiering, försäkringar & certifikat

F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Verksamhet & ändamål

Bolaget har till föremål för sin verksamhet att utföra tekniska konsultationer och projektledning inom flygindustrin och Försvarets Materielverk, förvaltning av fastigheter, försäljning av klockor, försäljning av presentartiklar och hygienartiklar samt därmed förenliga verksamheter.

Näringsgren (SNI)

71129

Övrig teknisk konsultverksamhet

Branscher & sökord

KonsulterTeknikkonsulter

Team & organisation

Styrelse & ledning

Berndt Carl Anders EngströmLedamot
Vendela Maria J Björklund EngströmSuppleant

Uppgifter från Bolagsverket.

Se hela teamet & organisationen

Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Vanliga frågor om Antech Consulting AB

Vad gör Antech Consulting AB?
Antech Consulting AB är verksamt inom byggkonsult med utgångspunkt i Göteborg i Västra Götalands län. Företaget arbetar bland annat med byggteknikkonsult, byggkonstruktör, teknisk konsult, tekniska konsulter, byggkonsult och teknikkonsulter.
Var finns Antech Consulting AB?
Antech Consulting AB har sin verksamhet i Göteborg i Västra Götalands län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
Vilka tjänster erbjuder Antech Consulting AB?
Företaget utför byggteknikkonsult, byggkonstruktör, teknisk konsult, tekniska konsulter, byggkonsult och teknikkonsulter för kunder i och omkring Göteborg. Du kan begära offert direkt via profilen.
Är Antech Consulting AB ett registrerat företag?
Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 556757-2416 och har varit verksamt sedan 2008.
Hur stort är Antech Consulting AB?
Antech Consulting AB har 1 till 10 anställda och en omsättning på 2.6 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
Hur kontaktar jag Antech Consulting AB?
Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.

Builvia Score

Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.

Räkna på ditt jobb

Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.

Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.

Max 5 filer, 8 MB styck.

Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.

Hitta hit

C/O A Engström, Viktoriagatan 12 A Lgh 1201, 41125 Göteborg

Öppna vägbeskrivning i Google Maps→

Direktbokning av tid

Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.

Uppgradera sidan

Fråga Builvia

Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.

Populära frågor

Antech Consulting AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.

AC
Antech Consulting AB
Byggkonsult | Göteborg