Albin Haglund Entreprenad AB
Kontrollerat företag
Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket
Auktoriseringar
Inga certifikat eller behörigheter registrerade än
F-skatt
Registrerad F-skatt
Se företagets sociala kanaler
Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.
Om företaget
Albin Haglund Entreprenad AB är ett byggföretag baserat i Sundborn, Dalarnas län. Företaget grundades 2026 och arbetar inom entreprenad, byggnation och uthyrning. Verksamheten erbjuder tjänster som utförs av byggmästare och entreprenörer för olika typer av byggprojekt.
Serviceområden
Registrerad adress
Rupstjärn 79, 79015 Sundborn
Tjänster
Så får du pris
Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.
Så jobbar Albin Haglund Entreprenad AB
Albin Haglund Entreprenad AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.
Uppdragsprofilen är inte aktiverad
Tjänster enligt företagets egna uppgifter
Fler tjänster
Hela listan med tjänster som Albin Haglund Entreprenad AB erbjuder visas när företaget tar över profilen.
Referensprojekt
Referensprojekt låsta
Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.
Ekonomi & nyckeltal
Bokslutsuppgifter saknas på Builvia
Vi har ännu inte hämtat bokslutsuppgifterna för Albin Haglund Entreprenad AB. Det betyder inte att företaget saknar en publicerad årsredovisning.
Ekonomiska uppgifter har ännu inte hämtats
Omsättning, resultat och nyckeltal visas när det senaste bokslutet har hämtats till Builvia.
Verifiering & certifikat
Verifiering, försäkringar & certifikat
F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.
Verksamhet & ändamål
Entreprenadtjänster inom anläggningsarbete, uthyrning av personal i entreprenadbranschen främst lastbil och entreprenadmaskiner samt därmed förenlig verksamhet.
Näringsgren (SNI)
Mark- och grundarbeten
HuvudbranschPersonaluthyrning
Branscher & sökord
Team & organisation
Styrelse & ledning
Uppgifter från Bolagsverket.
Se hela teamet & organisationen
Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.
Vanliga frågor om Albin Haglund Entreprenad AB
- Vad gör Albin Haglund Entreprenad AB?
- Albin Haglund Entreprenad AB är verksamt inom markarbete med utgångspunkt i Sundborn i Dalarnas län. Företaget arbetar bland annat med entreprenörer, byggmästare, uthyrning, arbetskraftstjänster och markarbete.
- Var finns Albin Haglund Entreprenad AB?
- Albin Haglund Entreprenad AB har sin verksamhet i Sundborn i Dalarnas län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
- Vilka tjänster erbjuder Albin Haglund Entreprenad AB?
- Företaget utför entreprenörer, byggmästare, uthyrning, arbetskraftstjänster och markarbete för kunder i och omkring Sundborn. Du kan begära offert direkt via profilen.
- Är Albin Haglund Entreprenad AB ett registrerat företag?
- Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 559568-3805 och har varit verksamt sedan 2026.
- Hur kontaktar jag Albin Haglund Entreprenad AB?
- Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.
Builvia Score
Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.
Räkna på ditt jobb
Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.
Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.
Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.
Hitta hit
Direktbokning av tid
Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.
Fråga Builvia
Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.
Populära frågor
Albin Haglund Entreprenad AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.