Abes Skyltmåleri Aktiebolag
Kontrollerat företag
Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket
Registrerade auktoriseringar
Certifikat och behörigheter från offentliga register
F-skatt
Registrerad F-skatt
Se företagets sociala kanaler
Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.
Om företaget
Abes Skyltmåleri Aktiebolag, baserat i Mölndal, erbjuder professionella elinstallationslösningar. De fokuserar på att leverera högkvalitativa tjänster med lång erfarenhet inom branschen.
Serviceområden
Registrerad adress
Sandgången 3, 43136 Mölndal
Tjänster
Så får du pris
Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.
Så jobbar Abes Skyltmåleri Aktiebolag
Abes Skyltmåleri Aktiebolag har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.
Uppdragsprofilen är inte aktiverad
Tjänster enligt företagets egna uppgifter
Fler tjänster
Hela listan med tjänster som Abes Skyltmåleri Aktiebolag erbjuder visas när företaget tar över profilen.
Referensprojekt
Referensprojekt låsta
Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.
Ekonomi & nyckeltal
Omsättning
2020 till 2024 · klicka på ett år för detaljer
- 20200,56 Mkr
- 20210,36 Mkr
- 20220,00 Mkr
- 20230,45 Mkr
- 20240,08 Mkr
Antal anställda
Utveckling över tid
- 20201 st
- 20211 st
- 20231 st
NyckeltalVerifierat
Räkenskapsår 2024 | Slutar 12/31
- Omsättning
- 80 tkr
- Resultat efter finansnetto
- 11 tkr
- Årets resultat
- 9 tkr
- Summa tillgångar
- 300 tkr
- Summa skulder
- 65 tkr
- Eget kapital
- 235 tkr
- Soliditet
- 78.3 %
Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2024.
Nyckeltal & finansiell styrka
Soliditet
82.6 %
Mycket stark
Företaget har goda ekonomiska muskler och klarar motgångar bra.
Kassalikviditet
150.0
Mycket stark
Gott om likvida medel för att betala löpande kostnader och material.
Vinstmarginal
13.8 %
Mycket stark
Hög lönsamhet, ett tecken på ett välskött och effektivt bolag.
Verifiering & certifikat
Certifikat & behörigheter
Registrerat elföretag
Registrerat elföretag
Registrerad
- Kontroll
- Kontrollerad mot register
Verifiering, försäkringar & certifikat
F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.
Verksamhet & ändamål
Bolaget ska utföra reklam- och elarbeten samt konsultationer härtill, event och konsultationer inom nöjesbranschen, båtreparationer och installation av tillbehör för båtar samt äga och förvalta fast och lös egendom.
Näringsgren (SNI)
Övrig reklamverksamhet
Branscher & sökord
Team & organisation
Styrelse & ledning
Uppgifter från Bolagsverket.
Se hela teamet & organisationen
Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.
Vanliga frågor om Abes Skyltmåleri Aktiebolag
- Vad gör Abes Skyltmåleri Aktiebolag?
- Abes Skyltmåleri Aktiebolag är verksamt inom elektriker med utgångspunkt i Mölndal i Västra Götalands län. Företaget arbetar bland annat med elinstallation, elservice, felsökning el och reklambyråer.
- Var finns Abes Skyltmåleri Aktiebolag?
- Abes Skyltmåleri Aktiebolag har sin verksamhet i Mölndal i Västra Götalands län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
- Vilka tjänster erbjuder Abes Skyltmåleri Aktiebolag?
- Företaget utför elinstallation, elservice, felsökning el och reklambyråer för kunder i och omkring Mölndal. Du kan begära offert direkt via profilen.
- Har Abes Skyltmåleri Aktiebolag behörigheter eller certifikat?
- Ja. På profilen redovisas ESV. Uppgifterna kommer från register och branschorganisationer.
- Är Abes Skyltmåleri Aktiebolag ett registrerat företag?
- Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 556263-8030 och har varit verksamt sedan 1985.
- Hur stort är Abes Skyltmåleri Aktiebolag?
- Abes Skyltmåleri Aktiebolag har 1 till 10 anställda och en omsättning på 0.56 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
- Hur kontaktar jag Abes Skyltmåleri Aktiebolag?
- Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.
Builvia Score
Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.
Räkna på ditt jobb
Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.
Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.
Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.
Hitta hit
Direktbokning av tid
Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.
Fråga Builvia
Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.
Populära frågor
Abes Skyltmåleri Aktiebolag tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.